top of page

Google Benim İşletmem’e kayıt olarak nasıl faydalar sağlayabilirim?

google-benim-işletmem-yorum-alma.jpg

Google’da görünürlüğünüzü arttırmak, potansiyel müşterileriniz ile etkileşime geçmek sizce de harika değil mi?

Google Benim İşletmem ile şirketinizi potansiyel müşterilerinize her daim hatırlatabilir ve firmanız ile ilgili yararlı bilgiler verebilirsiniz.

 

Google Benim İşletmem ne işe yarar?

Google Benim İşletmem'in avantajlarını üç kategoride değerlendirebilirsiniz:

  1. İnternete işletmeniz hakkında bilgi koyabilirsiniz. Google'a çalışma saatlerinizi, web sitenizi, telefon numaranızı ve konumunuzu (işletmenizin türüne bağlı olarak açık adres, hizmet bölgesi veya yer işaretçisi) bildirebilirsiniz.

  2. Müşterilerinizle etkileşimde bulunabilirsiniz İşletmenizin ve sunduğunuz ürün veya hizmetlerin fotoğraflarını yayınlayabilirsiniz. Müşterileriniz işletmeniz ile ilgili yorumlar yapabilir ve sizinle iletişimi dijital ortamda da kesmemiş olur.

  3. Yeni müşteriler çekin Yeni müşterilerin sizi bulabilmesi için işletmenizin internette ve Google Haritalar’da görünmesini sağlayabilir ve müşterilerinizi web sitenize yönlendirebilirsiniz. Yakın zamanda gördüğüm Adwords Express üzerinden 75 TL'lik ücretsiz reklam hakkına da sahip olabilirsiniz.

Bütün bu artıları düşününce cebimizden de para çıkmayacağını düşünürsek neden kendimizi internette daha fazla göstermeyelim ki ?

Google Benim İşletmem'e kaydolmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  1. google.com/business adresine gidin ve sayfanın sağ üst köşesindeki Hemen Başlayın'a tıklayın.Google hesabınızda oturum açın; henüz Google hizmetlerini kullanmıyorsanız bir Google hesabı oluşturun.

  2. Sol üst kısımda bir form ve ülkenizin haritasını göreceksiniz. Formdaki birinci alana işletmenizin adını girin.

  3. Siz yazarken, olası eşleşmeleri içeren öneriler görünecektir. Öneriler arasında işletmenizi görürseniz onu seçin.

  4. İşletmenizin bilgilerini girerek diğer alanları tamamlayın ve ardından Devam'a tıklayın. Potansiyel olarak eşleşen bir işletme önerisi görebilirsiniz. Önerilen işletme sizinkiyse ona tıklayın. Önerilen işletme sizinki değilse Girdiğim Bilgileri Kullan'a tıklayın.

  5. İşletmeyi yönetmek için yetkili olduğunuzu onaylayabileceğiniz bir seçenek görürsünüz. Yetkiliyseniz kutuyu işaretleyin ve ardından Devam'a tıklayın. İşletmeyi yönetmek için yetkili değilseniz, kuruluş yetkilisini bulun ve kayıt işlemine devam edin.

Kayıt olduktan sonra işletmenizi doğrulamayı unutmayın, doğrulanmış işletmeler Google’da daha çok görünürlük elde eder. Doğrulama işlemini birkaç farklı şekilde yapabilirsiniz.

Yazının orijinal haline Paraşüt'ten göz atabilirsiniz.

İşinizi bugünden büyütmeye, daha çok müşteri tarafından tercih edilmeye başlayın!
bottom of page